KUPE kulturně-umělecký prostor v Opavě

Kulturně-umělecký
prostor

_místo, kde se
dějí věci.

_sledujte @kupecko na Facebooku
a nic vám neunikne

 

18_12
so
22_12
st
15.00

_zpět

Oslaďme špitál aneb Sbírka cukroví pro Slezskou nemocnici v Opavě

_pojďme společně zpříjemnit předvánoční čas i těm, kteří aktuálně nezažívají tolik sladké chvíle. Své výtvory můžete přinést od 18. - 22. 12. v čase od 15.00 - 18.00 hod. do KUPE v Opavě. Donesené cukroví bude zabaleno a opatřeno vzkazem autora či autorky a průběžně odevzdáno na infekční oddělení SNO.


Všem amatérským cukrářům děkuje kolektiv KUPE

K Vánocům neodmyslitelně patří vůně vanilkových rohlíčků, perníčků a dalšího cukroví. Ne každý ho ale letos bude mít na dosah. Řeč je nejen o pacientech, kteří budou muset nejkrásnější svátky v roce prožít v nemocnici, ale také o zdravotnickém personálu, který v současné době pracuje na maximum  a nemá ani čas a chuť si tradiční cukroví obstarat. KUPE se proto rozhodlo uspořádat sbírku domácího cukroví, které poputuje na infekční oddělení SNO v Opavě.

Cílem je alespoň trochou tohoto tradičního vánočního pamlsku zpříjemnit „pobyt“ během Vánoc v nemocnici jak pacientům, tak zdravotníkům. Navíc každý, kdo se rozhodne svými cukrářskými výrobky do sbírky přispět, může na speciální krabičku napsat vzkaz, který zajisté v mnoha případech obdarované povzbudí a dodá sil.