KUPE kulturně-umělecký prostor v Opavě

Kulturně-umělecký
prostor

_místo, kde se
dějí věci.

_sledujte @kupecko na Facebooku
a nic vám neunikne

 

5_09
ne
18.00

_zpět

Na vodárně s... Kurtem Gebauerem

_hostem besedy bude významný výtvarník, rodák z Hradce nad Moravicí, letošní laureát Ceny Petra Bezruče

_v rámci festivalu Bezručova Opava

vstupné dobrovolné

Kurt Gebauer
Narodil se 18. srpna 1941 v Hradci nad Moravicí. Studoval na ŠUŘ v Brně a sochařsko-kamenické škole v Hořicích v Podkrkonoší. Po kamenické práci na pražských památkách a vojenské službě studoval ještě na AVU v Praze a na Académie des Beaux-Arts v Paříži. Pracuje nejen s klasickými materiály, ale i s netradičními – textil (vycpávání), plasty, kašírování, asambláže. Pracuje také s fotografií, videem a píše texty. 

Gebauer je s prostorem KUPE spjat velmi silně. Ideově se podílel na jeho zrodu a je autorem sochařských prvků na terase a komíně. Zároveň má v prostorách vodárenské věže stálou výstavu.

Na vodárně s… je jeden z nejoblíbenějších pořadů v opavském KUPE. Neformální besedu, ve které se diváci mohou ptát, na co chtějí, obvykle vede pedagog, sociolog a především pohotový moderátor Jiří Siostrzonek. Hosty pořadu jsou významné a zajímavé osobnosti z oblasti kultury a společenského života. V minulosti už se Na vodárně vystřídali například Jarek Nohavica, Iva Bittová, Jindřich Šídlo, Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Miloš Horanský nebo Petr Eben.