KUPE kulturně-umělecký prostor v Opavě

Kulturně-umělecký
prostor

_místo, kde se
dějí věci.

_sledujte @kupecko na Facebooku
a nic vám neunikne

 

28_03
st
18.00

_zpět

Na tělo

Česko 2018

dokumentární
78 min.

80,-
_z cyklu O filmu jinak


Po projekci filmu bude následovat beseda s Jindřichem Štreitem a režisérkou tohoto celovečerního dokumentu Libuší Rudinskou.

Tak se jmenuje dokument o opavském profesoru fotografie, pedagogu Institutu tvůrčí fotografie Jindřichu Štreitovi (* 5. září 1946 Vsetín), kteý se řadí k nejrespektovanějším českým fotografům.

Zaměřuje se na dokumentování života na venkově, na obyvatele českých vesnic, to je jeho hlavní téma, i když v poslední době se také věnoval fotografování těžké práci v továrnách (knihy Lidé třineckých železáren, Vítkovice, Ocelový svět) a mnoha sociálním tématům např. o drogově závislých, handicapovaných, nevidomých, lidech bez domova.

Film Na tělo byl původně zamýšlen jako pocta ke Štreitovým sedmdesátinám (v roce 2016) a jeho hlavním tématem mělo být sepjetí fotografa s krajinou Sudet a jejími lidmi, kde Štreit celý život žije. Téma ale přerostlo autorku, která se díky dlouhému času stráveného přípravou a komunikací s fotografem rozhodla pro intimnější sondu do jeho života. Štreit, se kterým autorku (dříve jeho studentku fotografie na FAMU), pojí už pětadvacetileté přátelství, na tuto linku váhavě přistoupil a autorce pomalu dovolil dostat se mu pod kůži, ba přímo NA TĚLO.

Ženatý je od roku 1971, manželka Agnes, dcera Monika.