KUPE kulturně-umělecký prostor v Opavě

Kulturně-umělecký
prostor

_místo, kde se
dějí věci.

_sledujte @kupecko na Facebooku
a nic vám neunikne

 

26_01
so
19.00

_zpět

Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

_komorní hudební kabaret / skvělý hlas finalistky Hlasu Venduly Příhodové, humor a kytara Tomáše Matonohy + kapela Inspektor Kluzó

_vstupné 222,- / 255,-

Inspektor Kluzó

Naše kapela, přesněji komorní hudební kabaret, je plodem mé dlouholeté spolupráce s doktorem Zdeňkem Králem. Od roku 1998 spolu hrajeme v představení Komediograf, spolu jsme natáčeli pořad Na forbíně s T.M., měli společné představení U piana. Zdeněk pro mě také nahrával scénickou hudbu atd.
V roce 2014 jsme spolu založili hudební těleso S & H, ale hned po prvním koncertě v Mikulově bylo jasné, že potřebujeme někoho, kdo umí ne zpívat, ale výborně zpívat. Tak byla oslovena Vendula Příhodová, která s námi absolvovala první koncert na festivalu Mezi ploty.
Od roku 2015 se kapela jmenuje Inspektor Kluzó a její nejpřesnější charakeristika je právě komorní hudební kabaret, neboť naše koncerty jsou provázány kabaretními čísly, jako jsou např. stand-upy, scénky, skeče, přednášky, divadelní hry, klauniády apod.
Ovšem stěžejním programem zůstává hudební složka, která je čistě autorská. Hudbu píši já se Zdeňkem, texty pro nás píše básnířka Petra Kovářová, herci Tomáš Novotný, Jirka Jelínek, něco málo i my sami.
Snažíme se věnovat více žánrům, od šansonu, přes blues k jazzu, folku, soulu i rocku. Píšeme věci tak, jak je cítíme, jak jsou nám blízké, tak abychom je rádi hráli a měli z toho radost.
Tomáš Matonoha