KUPE kulturně-umělecký prostor v Opavě

Kulturně-umělecký
prostor

_místo, kde se
dějí věci.

_sledujte @kupecko na Facebooku
a nic vám neunikne

 

2_01
st
16.30

_zpět

Karkulka a sedm trpaslíků

_moderní české animované pohádky pro malé i větší

vhodné pro děti od 4 let, délka 56 min.

100,-

Pásmo představuje tradiční i nové pohádky, jak je neznáte. Autoři z řad nastupující generace domácích animátorů se nezávisle na sobě rozhodli ve svých filmech věnovat dětem. Originální hravou formou a každý po svém zpracovali nebo rozvinuli klasická i nová pohádková témata. Často humorné a překvapivé zvraty v příbězích mladých tvůrců ale vždy vyústí v univerzální pohádkové poselství, kde se pýcha a hamižnost nevyplatí, zato s trochou odvahy a štěstí i ten nejmenší hrdina najde cestu z nesnáze. Ať už jeho cesta vede temným lesem, bažinou nebo sněhem.

O Červené Karkulce - jak by skončil vlk, kdyby všechny Karkulky cvičily judo?
Bažinou - první cesta do školy mívá svá úskalí, natož když cestou potkáte vodníka.
Probouzeč - chodit od domu k domu po horských samotách a probouzet lidi není jednoduché zaměstnání. A přiznejme si i docela nuda. Než za to ovšem hlavní hrdina dostane místo peněz zvoneček.
Pod mrakem - na úpatí hory žije svérázný trpaslík, který se hrozně rád sluní. Dokonce tak rád, že nelituje žádné námahy, aby se vyrovnal s nepřízní počasí.
O Kovladu - pozapomenutá klasická pohádka Boženy Němcové v citlivém výtvarném zpracování připomíná, že pýcha předchází pád.
Otesánek - už jste slyšeli o tom, že je Otesánek plstěný a žije ve světě z hadříků a látek? Kultovní nenasyta znovu na scéně.
Čarodějka - malá kouzelná vizážistka dělá pro své klienty zázraky. Ale uspokojí i nafoukanou princeznu?
První sníh - zimní spánek je dlouhá nuda. Zvlášť pro malého ježka, kterého probudí úplněk.