KUPE kulturně-umělecký prostor v Opavě

Kulturně-umělecký
prostor

_místo, kde se
dějí věci.

_sledujte @kupecko na Facebooku
a nic vám neunikne

 

25_06
po
19.00

_zpět

Hana (Hommage à Hegerová)

_hudební inscenace
_představení bude v prostorách Slezského divadla Opava
_z cyklu Československo - 100 let

PO DIVADELNÍM PŘEDSTAVENÍ BUDE NÁSLEDOVAT BESEDA S REŽISÉREM TÉTO HUDEBNÍ INSCENACE ANTONEM ŠULÍKEM A TAKÉ S HLAVNÍMI HVĚZDAMI TOHOTO PŘEDSTAVENÍ - S LUCIÍ LUŽINSKOU A VERONIKOU STRAPKOVOU.

vstupné:
250,- / 300,- / 350,- zakoupíte buď přímo v kavárně KUPE anebo ve Slezském divadle Opava

Hudební inscenace HANA představuje návrat žilinského divadla k vazbám, kterých si váží. Je velkou poctou Haně Hegerové, která začínala svou profesionální dráhu v padesátých letech minulého století (1953-1958) právě na prknech žilinského divadla. Prostřednictvím jejích skladeb, které mají svůj příběh a tajemství, chceme hovořit o vztazích a únicích do intimity ticha a slov.

Nejnovější hra Petra Pavlace, kterou napsal na tělo žilinskému souboru nás zavede do zákulisí regionálního divadla, v kterém se připravuje hudebně-divadelní večer o Haně Hegerové. Hlavní hvězda souboru, na které je celá produkce postavená, se ovšem nečekaně rozhodne z divadla odejít. V představení ji má narychlo nahradit mladá absolventka z hlavního města. Její příchod rozvíří zdánlivě pokojné provinční vody a postupně se dozvídáme, že není všechno takové, jak se na první pohled zdá. Příběh mladé herečky, která se ocitla ve složité životní situaci, poznáváme prostřednictvím silných písní Hany Hegerové ve výjimečném podání Lucie Lužinské a Veroniky Strapkové.

Ve foyer divadla se po představení uskuteční setkání s režisérem a hlavními protagonistkami hudební inscenace.

Další informace: http://www.divadlozilina.eu/hana-hommage–hegerova/