KUPE kulturně-umělecký prostor v Opavě

Kulturně-umělecký
prostor

_místo, kde se
dějí věci.

_sledujte @kupecko na Facebooku
a nic vám neunikne

 

27_09

19.00

_zpět

Five Heads

_ostravská formace špičkových jazzových hudebníků

vstupné 150,-/190,-

FIVE HEADS (jazz – fusion) je ostravská formace, jejíž repertoár tvoří výhradně autorské skladby.

Jan Štěpánek je frýdecký trumpetista a skladatel. Studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a na Ostravské univerzitě. Mimo FIVE HEADS ještě působí v ostravské kapele Bandaband.

Pavel Prokop je ostravský saxofonista. V současnosti studuje hru na saxofon na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Kromě FIVE HEADS ještě hraje v ostravské kapele Černá kočka.

Jan Kavka je ostravský jazzový pianista a skladatel, absolvent magisterského studijního programu na prestižní akademii im. Karola Szymanowskiego v polských Katovicích. Je známý z kapely Ostrich quartet se kterou se úspěšně zúčastnil nekolika soutěží (Praha, Jelenia góra, Rotterdam). Jeho hlavním tvůrčím prostředím je akustické trio (Jan Kavka Trio) se kterým koncertuje po celé ČR i v zahraničí. Mimo to spolupracuje s různými hudebními tělesy (např. Heda Quartet, Bandaband aj.), působí jako korepetitor tance na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a učitel jazzového klavíru na Lidové konzervatoři v Ostravě.

Marek Dufek absolvoval Vyšší odbornou školu J. Ježka (baskytara), nyní studuje na Akademii Karola Szymanowskiego v polských Katowicích. Hrál už v takových tělesech, jako jsou např. Pražský Big Band M. Svobody, Jazz Q M. Kratochvíla nebo Rhythm Desperados, dále hraje v seskupeních Jan Kavka Trio a Vlastimil Šmída Trio.

Jiří Bučánek je absolvent Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a Akademie Karola Szymanowskiego v polských Katowicích. Mimo FIVE HEADS ještě hraje v triu Milana Vilče a příležitostně v moravskoslezských divadlech.